PRaktyczny Poradnik Indianisty

WIOSENNO-LETNIE SPOTKANIE W MIĘDZYGÓRZUWIOSENNO-LETNIE SPOTKANIE W MIĘDZYGÓRZU!

Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w dniach 29 czerwca - 1 lipca (piątek - niedziela) 2001 roku. W Łysieniówce - chacie położonej w odległości 20 minut mar-szu od centrum (czyli jedynego skrzyżowania) Międzygórza.

Warunki bytowe: Stara, drewniana, lekko zaniedbana, ale za to tania, chata (ściany, stropy i dach spełniają swoją funkcję doskonale). Jest prąd, ciepła woda, prysznic, toalety (woda w spłuczkach nie zamarznięta :-) ). W czterech pokojach jest 36 łóżek. W kuchni jest lodówka!!! Jednak, mimo wszystko, najważniejsze jest to, że w największym z pokojów jest kominek.
Chata położona jest z dala od siedzib ludzkich. Zatem będziemy mogli dać upust swoim strunom głosowym, palić ognisko i ...

Koszt noclegu: 10 zł za noc.

Dojazd: pociągiem do Bystrzycy Kłodzkiej a stamtąd autobusem PKS do Międzygó-rza. Z przystanku PKS należy cofnąć się w kierunku "centrum", do skrzyżowania z ulicą Sanatoryjną (tamże knajpka "Wilczy Dół"). Ulicą Sanatoryjną podąża się aż do wysokości domu wypoczynkowego "Stokrotka". Przed tym domem, po lewej stronie, jest oznakowanie szlaków ("niebieski" i "żółty"). Podążamy szlakiem niebieskim, który w pewnym momencie łączy się z drogą wysypaną jakimś białym żwirem. Teraz w prawo. Gdy miniecie chatę stojącą po lewej stronie drogi, to Łysieniówka już niedale-ko po prawej stronie. Skomplikowane? Mapkę dołączymy później.
Zła wiadomość dla tych, którzy chcą przyjechać samochodem, bo jedynym bezpo-średnim dojazdem do Łysieniówki jest droga będąca własnością Lasów Państwo-wych!!! Jazda po niej kosztuje 500 zł mandatu. Jedyną opcją jest pozostawienie sa-mochodu w Międzygórzu, co może różnie się skończyć :-( .

Weźcie ze sobą: śpiwory, karimaty też mogą się przydać. Wyżywienie we wła-snym zakresie. W Międzygórzu kilka sklepów i jakiś bar też się znajdzie.

Program spotkania: zależy głównie od WAS!
Proponujemy aby w sobotę poświęcić wyprawie na Śnieżnik. Trasa z Międzygórza jest wyjątkowo malownicza. Wieczorem możemy urządzić wyjątkowo ostatnio popu-larną (patrz: zlot i Srebrna Góra) ucztę - potlacz. (I tym razem wykupimy całą kiełba-sę w oklicy). Padła już propozycja poruszenia tematów, które ze względu na wyjąt-kowo zmrażającą temperaturę nie zostały omówione w Srebrnej Górze.
Prosimy o pomysły!!!!

Bardzo prosimy o wcześniejsze potwierdzanie chęci przyjazdu.
(Właściciel chaty prosił o potwierdzenie przyjazdu na 2 tygodnie przed terminem, z podaniem ewentualnej liczby uczestników. Nie chcemy żeby dorzucił nam kogoś jeszcze!!!)

Kontakt:
Magda, tel. (071) 7836855 (po 20-tej)
Radek, tel. (071) 7859865 (po 20-tej), rada@skrzynka.pl, 0608583203, sms-y całą dobę!
Marek, tel. (071) 3442521 (po 20-tej)


Powrót do poradnika