Strony, które warto odwiedzićZamieszczam tu adresy moich indiańskich wędrówek w sieci oraz strony moich przyjaciół, które warto obejrzeć. Jeśli znacie ciekawe, sprawdzone adresy o tematyce indiańskiej przyślijcie je do mnie z opisem co tam jest. Szkoda tracić czasu na przeglądanie nie sprawdzonych stron, no chyba, że ma się dostęp do sieci gratis.

POLSKIE STRONY INDIAŃSKIE


INDIAŃSKI SKLEP
WSTĄP TAM JEŚLI CHCESZ KUPIĆ TIPI LUB BĘBEN


Tipi
Hau Kola Tipi - szycie indiańskich namiotów tipi i sprzedaz akcesoriów.

Masz niepowtarzalną okazję zamówić tipi, które sprawi Tobie i Twoim najbliższym ogromną radość na wiele lat.
zespół haukola - występy, koncerty, spotkania integracyjne

Zespół artystyczny - imprezy plenerowe i kameralne, festyny, festiwale i koncerty, firmowe spotkania integracyjne.
High quality Native American art reproductions, beadwork, quillwork and more...
High quality Native American art reproductions, beadwork, quillwork and more...

Bearwolf oferuje wysokiej jakości repliki rękodzielnictwa Indian Ameryki Północnej. Oryginały, na podstawie których je wykonują, pochodzą głównie z rejonów równin, prerii, płaskowyżów i Wielkich Jezior.
Pobyty w rezerwatach w USA i kontakty z miejscowymi artystami pozwoliły autorom na poznanie tajników sztuki Indian Ameryki Północnej i podniesienie jakości wyrabianych przez nas rękodzieł do poziomu artefaktów muzealnych.
Nie tylko ich wyroby typu "beadwork" uzyskują uznanie w kręgach kolekcjonerskich, lecz także "quillwork" zapewnia tą samą wasoką jakość - co zawdzięczają takim nauczycielom jak Todd Yellow Cloud z narodu Lakota z Pine Ridge. Stały kontakt z Robertem Black Bull (Blackfeet), Rickiem Ground (Blackfeet), Leonem Rattler (Blackfeet) czy też z Paulem Raczka i Adolfem Hungry Wolf , znawcami sztuki i kultury Indian pozwala im na ciągłe korzystanie z ich wiedzy i doświadczenia.

POLSKI RUCH PRZYJACIÓŁ INDIAN - pierwszy indiański portal (myślę, że mogę to trak nazwać :) stworzony przez Bluewinda (Darek Kachlak) i Cienia (Marek Nowocień). Strona coraz bardziej się powiększa, a możesz tam znaleźć m.im:
- porady dla indianistów początkujacych na internetowych śieżkach
- zapowiedzi ciekawych wydarzeńn w kraju i na świecie
- "tablica ogloszeń" dla osob proponujących, pytających i poszukujących indianistycznych kontaktów
- wiadomości z życia Ruchu
- najobszerniejszy zbiór ilustrowanych relacji z majowego pobytu Jamesa Robideau w naszym kraju
- "nie tylko petycje", czyli informacje i strony dla zainteresowanych działaniami wspierającymi Indian
- informacje (i wybrane teksty) z "Tawacinu", innych pism indianistycznych i roznych innych zrodel
- indiańskie mądrości, poezja Indian i indianistów, nasze własne dyskusje i polemiki na temat PRPI
- linki do indiańskich artykułów z dziennika "Rzeczpospolita" oraz miesięcznika "Wiedza i Życie"
- linki do ponad 20 internetowych stron innych polskich indianistów
- linki do grupy dyskusyjnej "Indianie", nowego forum dyskusyjnego i chat-roomu indianistów

Strona Cienia (Tendencyjny Informator Przyjaciół Indian)- myślę, że jest to jedna z najlepszych polskich stron traktująca o Indianach. Nie można tam nie zaglądnąć.
Strona Sowy- miłośnika Indian Czejen odsyłam tam wszystkich pragnących dowiedzieć się czegoś o Czejenach i paleniu fajki- jest w tym dobry.
Strona Darka Kachlaka - bardzo indywidualna strona. Wybrane fragmenty książek, cytaty oraz własne teksty to subiektywne spojrzenie autora na niektóre sprawy w większości związane z Indianami ale nie tylko...
TIPI on-line -strona dla wszystkich szukających rzetelnej informacji o współczesnym życiu Indian obu Ameryk. Strona jest związana z pismem "Tawacin" (w końcu tworzona przez tych samych ludzi). Znajdziesz tu: serwis "Z ziemi Indian", archiwum najciekawszych tekstów z ubiegłych lat "Tawacinu", galerie fotografii zdjęć z rezerwatów oraz malarstwa. Tylko tam "księgarnia" książek o tematyce indiańskiej oraz elektroniczny "antykwariat".
GIWEYO - pierwsza naprawdę dobra strona poświęcona indianom leśnym zrobiona przez Rafała Cieślaka. Znajdziesz tam mnóstwo informacji na temat plemion leśnych, prowadzonych wojen, galerię zdjęć i naprawdę sporo dobrego tekstu.
SIOUX -OGLALA - strona Andrzeja dotycząca oczywiście plemienia Sioux ale nie tylko. Wodzowie, plemiona, galeria zdjęć i kilka ciekawostek. Warto tam zajrzeć!
INDIANIE WIELKICH RÓWNIN - strona Leszka Opioli - na stałe mieszka w USA - hobbysta - badacz kultury i historii Indian Ameryki Północnej. Fotografią zajmuje się od 11 lat, traktując ją jako formę dokumentacji przemian zachodzących w kulturze Indian. Na stronie wspaniała galeria zdjęć współczesnej kultury Indian oraz bardzo interesujące indiańskie kalendarium.
GERONIMO - BogDan'a strona o Apaczach - no wreszcie naprawdę dobra strona o Apaczach. Znajdziesz tam sporo interesujących tekstów dotyczących historii tego plemienia.


Strona Roberta Firszta - artysty rzeźbiarza, który w swej pracy inspiruje się kulturą Indian Ameryki PółnocnejZOBACZ: Strony moich przyjaciół

ZOBACZ: Indiańskie strony na świecie

Powrót na stronę główną